Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/qn004100/ozonator/config.php on line 2
OZONÁTOR - Aplikácie Ozónu

Ozonator

Kvalitná voda pre kvalitný život   |   +421 905 644 330
BEZPEČNOSŤ OZÓNU

Generátory ozónu sú veľmi bezpečné pre vodnú sanitáciu a zariadenia. V skutočnosti, ozón je vhodný vodný sanitizer, ktorý podporuje život živočíchov v zajatí vrátane najväčšieho akvária na svete v Pekingu, druhého najväčšieho akvária na Bahamách v rezorte Atlantis a Seattle Aquarium. Od roku 1975 DEL ozone naištaloval ozónové generátory na takmer dve tretiny všetkých vyrábaných víriviek, horúcich vaní v kúpeľoch, atď. Ozón sa tiež používa na dezinfekciu obecnej pitnej a odpadovej vody a je používaný v aj priemysle na balenú vodu.
Bezpečnosť ozónovou sanitáciou jednoducho dosiahnuť pomocou správnej techniky, projektovaním, inštaláciou a vhodnou technológiou. DEL Ozone je inovatívny líder v ozónovej technológii od roku 1975 a bezpečne inštaluje systémy pre klientov na celom svete.

PLÁVANIE, CHLÓR A ASTMA

Aplikácia chlóru do krytých bazénov môžu spôsobovať astmu alebo dýchacie problémy v plavcov podľa výskumu z niekoľkých zdrojov. Tieto zistenia vysvetľujú, prečo plavci sú náchylnejší k astme a dýchacím ťažkostiam ako športovci v iných športoch. Chlór sa používa na dezinfekciu bazénu a môže mať škodlivé vedľajšie účinky.
Problém nie je chlór, ale to, čo sa zmení na chlór v kombinácii s organickými látkami. Organické látky v bazéne sú vo forme potu, alergénov, moču a ďalších látok z ľudského tela. Chlór reaguje s organickými látkami a vytvára trichloridu dusíka, aldehydmi, halogenované uhľovodíkmi, chloroform, trihalometánom a chloramínom. Toto sú nebezpečné chemické látky. Počas olympijských hier v Austrálii, viac ako štvrtina amerických plavcov trpela určitým stupňom astmy.

NAŠE PRODUKTY

Aplikácie Ozónu

Znižuje spotrebu energie - Ozón zlepšuje účinnosť chemických látok, čo znižuje potrebu el. energie na vytvorenie vysokej teploty prania. Odhady úspor sú až okolo  90% napranie a 20% na sušenie.

Znižuje spotrebu vody – použitie ozonátora na pranie a umývanie zvyčajne zníži množstvo krokov prania - plákaní, čím znižuje spotrebu vody odhadom o 30-45%.

Znižuje používanie chemikálií – použitím ozónu sa zvyšuje účinnosť chemických prostriedkov , preto sa znižuje ich spotreba. Ozón to robí niekoľkými spôsobmi :

 • Ozón zvyšuje množstvo kyslíka vo vode , čím zvyšuje efektivitu chem. prostriedkov.
 • Ozón oxiduje nečistoty v  prádle a tým aj ľahšie a rýchlejšie  pranie.
 • Ozón môže znížiť potrebu náročných chemikálií s vysokým obsahom pH , ktoré sa tradične používajú na odstránenie tukov, olejov  . Použitím ozónu môžu byť úspory od  25% do 70%.  Skutočné úspory závisia od typu bielizne, teploty a tvrdosť  vody a kvality systému.
 • Ozón vo vode vykonáva funkciu chlórového bielidla . Ozón funguje pomerne dobre a bezpečne v spojení s peroxidom vodíka v prípade potreby bielenia prádla.
 • Ozón zlepšuje odstránenie rozpustných solí z  vody, čím sa znižuje opätovné ukladanie solí v prádle .  (jedna z hlavných príčin prečo tkaniny šedivejú),


Čistí a dezinfikuje - Ozón je veľmi účinný proti baktériám, vírusom a iným mikroorganizmom.

Ozón zlepšuje a predlžuje životnosť textilu - kratšie doby cyklov prania . Pranie v studenej vode  ,menej plákania , ako ste boli zvyknutý a tým menšie opotrebenie textilu. Zníženie dávkovania pracích prostriedkov , zníženie času pôsobenia pracích prostriedkov a tým  predĺženie životnosti textilu. Navyše, ozón pomáha pri zmäkčovaní vody tým, že odstráni soli, ako vápnik a horčíka. Nakoniec, ozón pôsobí ako  efektívny dezodorant, ktorý pracuje tým, že rozbije molekulárne väzby mnohých organických a anorganických zlúčenín , ktoré spôsobujú zápach.

Zlepšuje kvalitu odtokovej vody – ozón v odpadovej vode oxiduje baktérie , mikroorganizmy a  iné rozpustené organické zlúčeniny, ktoré spôsobujú  biochemickú spotrebu kyslíka (BSK).  Ozónom sa tiež znižuje spotreba pracích prostriedkov a tým aj kvalita odpadovej vody.

Sanitácia a čistenie ovocia:  Ozón je ideálny pre používanie v prvovýrobe pri spracovaní ovocia a zeleniny. Postriekaním povrchu ovocia je to ideálna sanitácia pre balením a spracovaním. Postriekať sa môžu aj steny skladu , výrobných priestorov.

Ozón je ideálny na sanitáciu mäsa:  používa sa na sanitáciu  sa čistenie  hovädzieho ,  bravčového , hydinového  mäsa , priamo vo výrobe , kde sa balí alebo spracováva. Ozón je možné použiť pri vákuovom balení ako plyn k zaisteniu dekontaminácie balíčka

Niektoré ďalšie výhody ozónu pri použití v potravinárskom priemysle:

 • predlžuje sa trvanlivosť potravín
 • ozón je omnoho bezpečnejší pre zamestnancov ako bežné konvenčné chemikálie
 • zón odstraňuje sanituje, bez vedľajších  chemických  produktov  chlorácie
 • Odstraňuje používanie  horúcej  vody
 • Ozónový generátor nepotrebuje udržiavať zásoby , ani žiadne skladovanie nebezpečných chemických látok.
 • ozónový generátor ma veľmi lacnú prevádzku
 • Ozón umožňuje recykláciu  odpadových vôd


Sanitácia a dezinfekcia ozónom

Sanitácia a dezinfekcia ozónomOzón je 3000 krát rýchlejší a o 150 % efektívnejší ako chlór v ničení baktérii a vírusov a nezanecháva žiadne zbytky po oxidácii.  Ozón môže dosiahnuť až 99,9 % odstránenie všetkých baktérií a vírusov. Ozón zabíja baktérie pretrhnutím ich bunečnej steny.

Naše prezentácie