Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/qn004100/ozonator/config.php on line 2
OZONÁTOR - Často kladené otázky

Ozonator

Kvalitná voda pre kvalitný život   |   +421 905 644 330
BEZPEČNOSŤ OZÓNU

Generátory ozónu sú veľmi bezpečné pre vodnú sanitáciu a zariadenia. V skutočnosti, ozón je vhodný vodný sanitizer, ktorý podporuje život živočíchov v zajatí vrátane najväčšieho akvária na svete v Pekingu, druhého najväčšieho akvária na Bahamách v rezorte Atlantis a Seattle Aquarium. Od roku 1975 DEL ozone naištaloval ozónové generátory na takmer dve tretiny všetkých vyrábaných víriviek, horúcich vaní v kúpeľoch, atď. Ozón sa tiež používa na dezinfekciu obecnej pitnej a odpadovej vody a je používaný v aj priemysle na balenú vodu.
Bezpečnosť ozónovou sanitáciou jednoducho dosiahnuť pomocou správnej techniky, projektovaním, inštaláciou a vhodnou technológiou. DEL Ozone je inovatívny líder v ozónovej technológii od roku 1975 a bezpečne inštaluje systémy pre klientov na celom svete.

PLÁVANIE, CHLÓR A ASTMA

Aplikácia chlóru do krytých bazénov môžu spôsobovať astmu alebo dýchacie problémy v plavcov podľa výskumu z niekoľkých zdrojov. Tieto zistenia vysvetľujú, prečo plavci sú náchylnejší k astme a dýchacím ťažkostiam ako športovci v iných športoch. Chlór sa používa na dezinfekciu bazénu a môže mať škodlivé vedľajšie účinky.
Problém nie je chlór, ale to, čo sa zmení na chlór v kombinácii s organickými látkami. Organické látky v bazéne sú vo forme potu, alergénov, moču a ďalších látok z ľudského tela. Chlór reaguje s organickými látkami a vytvára trichloridu dusíka, aldehydmi, halogenované uhľovodíkmi, chloroform, trihalometánom a chloramínom. Toto sú nebezpečné chemické látky. Počas olympijských hier v Austrálii, viac ako štvrtina amerických plavcov trpela určitým stupňom astmy.

NAŠE PRODUKTY

Často kladené otázky

1. Čo je OZÓN?

Ozón (O3) je tvorený, keď sa molekuly kyslíka (O2) rozdelia prostredníctvom elektrického výboja z prírodnej alebo človekom spôsobenej energie / elektrina. Tento kontakt oddeľuje dva atómy kyslíka. Tieto nestabilné kyslíkové atómy sa spoja s ďalšími molekulami kyslíka (O2) a vytvárajú ozón (O3).Ozón sa vytvára prirodzene po celom svete, keď sa vyskytujú búrky. Stovky kilogramov ozónu je vytvoreného s každým úderom blesku. Ozón je zodpovedný za "čerstvý vzduch" po blesku alebo búrke.

2. Ako dokáže ozón vyčistiť prádlo?

Ozón čistí látky, vlákna pomocou chemickej reakcie. Oxidácia nastane, keď molekuly ozónu prídu do kontaktu s oxidovateľnými látkami (tuk, špinu a škvrny). Táto reakcia spôsobuje, že špina  sa rozbije na menšie molekuly, ktorá je potom ľahko uvoľnená z tkaniny počas cyklu prania.

3. Ako dokáže ozón odstrániť zápach?

Ozón je podobný ako voda, okrem toho, že má niekoľko násobne viac atómov kyslíka. Keď sa zápach  zmieša s extra atómom ozónu, tento extra  atóm kyslíka zničí zápach procesom známym ako oxidácia. Prostredníctvom tohto procesu  extra atómy zaniknú, čo znamená, že prádlo a bielizeň sú bez zápachu a žiadnych prebytočných atómov.

4. Ako dokáže ozón zabíjať baktérie a vírusy?

Ozón ničí 99.9% baktérií ihneď pri kontakte s nimi. Telesné baktérie sú utesnené v relatívne pevnej bunkovej membráne. Dostatočné množstvo ozónu sa prerazí cez bunkovú membránu vedúcu k zničeniu baktérií. Ozón ničí vírusy rozprášením vrstvy bielkovín, čo vedie k poškodeniu vírusovej RNA a zničenie vírusu. O3 Pure  je navrhnutý tak, aby rozpustená  koncentrácia ozónu bola konkrétneho presne daného rozsahu. Úroveň rozpusteného ozónu je jednoznačne nad rámec minima potrebného k inaktivácii všetkých mikrobiologických aktivít.

5. Je potrebné zaschnuté škvrny predpierať?

Odporúčame vám, aby ste aj naďalej predpierali škvrny rovnakým spôsobom. Avšak, pre normálne zašpinenú bielizeň, použitie ozonátor O3 Pure  vám umožní použiť menej pracieho alebo žiadny prací prostriedok.

6. Je ozonátor účinný v každej vode?

Generátor ozónu O3 Pure  funguje s bežnou obecnou, ale aj studničnou vodou (ak je zdraviu nezávadná, neškodlivá) pre domácnosť, ale čím kvalitnejšia voda tým lepšie výsledky budete mať. Ak má vaša voda zvýšené hodnoty fyzikálnej a chemickej koncentrácie, odporúčame aplikovať potrebné zariadenia na odstránenie tohto problému, napr. železa, dusičnanov, tvrdosti, atď.

7. S akými práčkami môže ozonátor pracovať?

Ozonátor O3 Pure  možno použiť takmer na všetky práčky určené pre domáce použitie, ale nie komerčné – priemyselné práčovne.

8. Ktoré časti budú musieť byť nahradený na ozonátore O3 Pure?

Ozonátor O3 Pure  by mal mať dlhú  trvácnosť bez nutnosti akejkoľvek výmeny náhradných dielov. Ak ale po nejakej dobe zistíte pokles účinnosti ozonátora O3 Pure, obráťte sa na svojho distribútora . Akékoľvek predfiltre , ktoré by mohli byť použité v spojení s vašim  generátorom ozónu O3 Pure bude potrebné vymeniť podľa odporučenia od  výrobcu - dodávateľa.

Naše prezentácie