Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/qn004100/ozonator/config.php on line 2
OZONÁTOR - Generátor Ozónu vody pre bazény a vírivky

Ozonator

Kvalitná voda pre kvalitný život   |   +421 905 644 330
BEZPEČNOSŤ OZÓNU

Generátory ozónu sú veľmi bezpečné pre vodnú sanitáciu a zariadenia. V skutočnosti, ozón je vhodný vodný sanitizer, ktorý podporuje život živočíchov v zajatí vrátane najväčšieho akvária na svete v Pekingu, druhého najväčšieho akvária na Bahamách v rezorte Atlantis a Seattle Aquarium. Od roku 1975 DEL ozone naištaloval ozónové generátory na takmer dve tretiny všetkých vyrábaných víriviek, horúcich vaní v kúpeľoch, atď. Ozón sa tiež používa na dezinfekciu obecnej pitnej a odpadovej vody a je používaný v aj priemysle na balenú vodu.
Bezpečnosť ozónovou sanitáciou jednoducho dosiahnuť pomocou správnej techniky, projektovaním, inštaláciou a vhodnou technológiou. DEL Ozone je inovatívny líder v ozónovej technológii od roku 1975 a bezpečne inštaluje systémy pre klientov na celom svete.

PLÁVANIE, CHLÓR A ASTMA

Aplikácia chlóru do krytých bazénov môžu spôsobovať astmu alebo dýchacie problémy v plavcov podľa výskumu z niekoľkých zdrojov. Tieto zistenia vysvetľujú, prečo plavci sú náchylnejší k astme a dýchacím ťažkostiam ako športovci v iných športoch. Chlór sa používa na dezinfekciu bazénu a môže mať škodlivé vedľajšie účinky.
Problém nie je chlór, ale to, čo sa zmení na chlór v kombinácii s organickými látkami. Organické látky v bazéne sú vo forme potu, alergénov, moču a ďalších látok z ľudského tela. Chlór reaguje s organickými látkami a vytvára trichloridu dusíka, aldehydmi, halogenované uhľovodíkmi, chloroform, trihalometánom a chloramínom. Toto sú nebezpečné chemické látky. Počas olympijských hier v Austrálii, viac ako štvrtina amerických plavcov trpela určitým stupňom astmy.

NAŠE PRODUKTY

Generátor Ozónu vody pre bazény a vírivky

objednavka Objednať ozonátor

Prirodzený , moderný  a efektívny spôsob čistenia a sanitácie bazénov je pomocou ozónu. Ozón ničí baktérie , vírusy prenášané vodou . Ozón je 3 100 x rýchlejší ako chlór , bez toho aby došlo k zápachu , páleniu očí , alebo vzniku nebezpečných vedľajších produktov , ktoré sú bežné pri agresívnych chemikáliách. Ozón nezanecháva  škodlivé vedľajšie chemické produkty v bazénovej vode.

Používanie chlóru a silných chemikálií sa dnes používajú na udržiavanie bazénovej vody. To vysušuje pleť, pália oči, nos a krk. Môže to negatívne ovplyvňovať vaše zdravie . Dnes už veľa majiteľov bazénov vie , že vedľajším produktom reakcie chlóru sú nebezpečné chloramíny.

Všetky olympijské bazény už používajú ozón . Používaním ozónu sa dosiahne:

  • Jasnejšia a čistejšia voda
  • Kompletná sanitácia vody
  • Žiadne zvyšky , alebo vedľajšie chemické produkty
  • Žiadna manipulácia s nebezpečnými chemikáliami
  • pH neutrálny

Kúpanie v bazéne , je skvelý spôsob , ako poraziť teplo v letných mesiacoch , ale pre niektorých z nás obsahuje jedovatý koktail.

Zápach chlóru sa stal súčasťou väčšinou bazénov . Chlórom sa udržuje kvalita vody , ale zároveň pre veľa ľudí predstavuje potenciálne zdravotné riziko. Sanitácia chlórom aktivuje celý rad vodných patogénov. Keď tieto látky reagujú s organickými látkami ako je moč , pot , chlór uvoľňuje zmes vedľajších produktov  , ktoré môžu dráždiť pokožku , oči , horné dýchacie cesty
Belgický vedci publikovali , že chlór môže spôsobiť zvýšený výskyt astmy , sennej nádchy , alergické reakcie.
Tretina Austrálskeho plaveckého týmu má astmu. A to boli odporučenia  že , kto má astmu by sa mal zdržiavať vo vlhkom prostredí , kde je menšia pravdepodobnosť  vzniku kašľa sykotu v prieduškách.  Bolo by lepšie ,keby všetky vnútorné bazény boli sanitované bez použitia chlóru a silných chlórových chemikálií.

Ako ozón funguje v bazéne ? 

Ako náhle sa dostane ozón do bazénovej vody nastane okamžite oxidácia ozónu. Nestabilný tretí atóm kyslíka sa môže spojiť s organickými a anorganickými molekulami čím ich zničí alebo zmení. Tento proces prebieha okamžite . Napr. ozón v bazéne okamžite zabije baktériu Cryptosporidium parvum , zatiaľ čo chlóru v bazéne s normálnou koncentráciou to bude trvať hodiny.
Rovnako ako chlór aj ozón je spotrebovávaný v procese sanitácie a preto sa musí opätovne dodávať.

Naše prezentácie