Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/qn004100/ozonator/config.php on line 2
OZONÁTOR - Výhody používania ozónu

Ozonator

Kvalitná voda pre kvalitný život   |   +421 905 644 330
BEZPEČNOSŤ OZÓNU

Generátory ozónu sú veľmi bezpečné pre vodnú sanitáciu a zariadenia. V skutočnosti, ozón je vhodný vodný sanitizer, ktorý podporuje život živočíchov v zajatí vrátane najväčšieho akvária na svete v Pekingu, druhého najväčšieho akvária na Bahamách v rezorte Atlantis a Seattle Aquarium. Od roku 1975 DEL ozone naištaloval ozónové generátory na takmer dve tretiny všetkých vyrábaných víriviek, horúcich vaní v kúpeľoch, atď. Ozón sa tiež používa na dezinfekciu obecnej pitnej a odpadovej vody a je používaný v aj priemysle na balenú vodu.
Bezpečnosť ozónovou sanitáciou jednoducho dosiahnuť pomocou správnej techniky, projektovaním, inštaláciou a vhodnou technológiou. DEL Ozone je inovatívny líder v ozónovej technológii od roku 1975 a bezpečne inštaluje systémy pre klientov na celom svete.

PLÁVANIE, CHLÓR A ASTMA

Aplikácia chlóru do krytých bazénov môžu spôsobovať astmu alebo dýchacie problémy v plavcov podľa výskumu z niekoľkých zdrojov. Tieto zistenia vysvetľujú, prečo plavci sú náchylnejší k astme a dýchacím ťažkostiam ako športovci v iných športoch. Chlór sa používa na dezinfekciu bazénu a môže mať škodlivé vedľajšie účinky.
Problém nie je chlór, ale to, čo sa zmení na chlór v kombinácii s organickými látkami. Organické látky v bazéne sú vo forme potu, alergénov, moču a ďalších látok z ľudského tela. Chlór reaguje s organickými látkami a vytvára trichloridu dusíka, aldehydmi, halogenované uhľovodíkmi, chloroform, trihalometánom a chloramínom. Toto sú nebezpečné chemické látky. Počas olympijských hier v Austrálii, viac ako štvrtina amerických plavcov trpela určitým stupňom astmy.

NAŠE PRODUKTY

Výhody používania ozónu

Keď čistota je pre vás kritická, použite ozón!

Ozónová dezinfekcia je účinná, bezpečná a spoľahlivá. Aplikácia ozónovej sanitácie je najviac nákladovo efektívna a šetrná k životnému prostrediu. Týmto  spôsobom  sanitácie   si môžete byť úplne istý účinnosťou ozónu .

Ozón šetrí peniaze

Ozón je efektívne sanitizer z hľadiska nákladov. Pomáha  znížiť potrebu opakovaných nákladov na nákup chemických prípravkov, dávkovacie a skladovacie náklady. Ozón znižuje potrebu teplej vody, znižuje spotreby energie, čím šetrí aj životné prostredie. Dezinfekčný proces bude pre vás rutina . Napríklad v potravinárskom priemysle, bude oveľa jednoduchšia záležitosť, pretože ozón znižuje množstvo času potrebného pre bežné hygienické postupy tým, že odstráni niektoré chemické alebo tepelné procesy.  Ozón vzniká na mieste, kde sa používa a tam aj zmizne.

Výhody ozónu

Ozón je jedným z najsilnejších prírodných  dezinfekčných oxidačných činidiel. V závislosti na mikroorganizmoch alebo organických nečistotách je 200 krát silnejší a účinnejší než chlór.
Oxidácia ozónom je ničenie látok, ktoré chlór nemôže účinne eliminovať ako sú ľudské tekutiny, kozmetika a organické látky všetkého druhu, rovnako kovové rozpustené látky- železo a mangán.
Ozón ruší chemický proces, ktorý vytvára nebezpečné vedľajšie produkty chlorácie-chloraminy, ktoré môžu spôsobiť rakovinu.

Pri správnom použití ozónu, ozónový oxidačný proces nevytvára žiadne vedľajšie produkty a zvyšky, ktoré vyžadujú čistenie a oplachovanie po každom cykle. Jediné, čo po sebe ozón zanechal, je obyčajný kyslík.
Ozón je vysoko účinný v studenej vode, ktorá vám ušetrí veľa energie a tiež umožňuje  povrchovú dezinfekciu, kde ohrev teplej vody v dostatočnom množstve jednoducho nie je možný alebo príliš drahý.

Ozón je testovaný a je účinný proti mikroorganizmom, ako je tvrdý crypto (Cryptosporidium parvum) a MRSA (odolných voči antibiotikám stafylokok). Ozón je veľmi účinný proti širokej škále nebezpečných mikroorganizmov, ako sú E. coli a Salmonella, Listeria, Pseudomonas a tak ďalej.

Ozón je považovaný za antimikrobiálny dezinfekčný prostriedok EPA a FDA pre priame potravinárske použitie, tak isto spracovanie potravín a aj ich povrchová dezinfekcia.

Ozónové aplikácie sú považované za bezpečné a účinné pri použití v súlade s NSF / ANSI norma 50, OSHA a UL Lab štandardy.

Ozónová  sanitácia nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie.

Výhody ozónu pre životné prostredie sú:

  • znižovanie spotreby energie na prípravu teplej vody 
  • zníženie chemickej spotreby pre dezinfekciu 
  • samozrejme nevytvára žiadne škodlivé vedľajšie produkty
  • oxidačný proces zanecháva za sebou len kyslík.


Ozonátor  vs. UV LAMPA

Dve kľúčové technológie, ktoré tvoria základ diskusie okolo sekundárnej dezinfekcia je UV lampa  a ozón. Kým UV lampa je pomerne dobre aplikovaná dizajnérmi bazénov , ozón je rýchlo sa rozvíjajúca technológia, ktorej  je dávaná menšia pozornosť aj cez mnoho presvedčivých dôvodov.

Čo je ozón?

Ozón je plyn, ktorý sa rozpustí vo vode, aby zabíjal mikroorganizmy, ničil organické látky a rozobral(rozkladal) chloraminy oxidáciou. Toto nastane okamžite po dávkovaní ozónu. Malý zvyšok (~ 0,1 ppm), rozpusteného ozónu vstúpi do bazénu a ďalej oxiduje kontaminanty.

Čo je UV žiarenie?

UV žiarenie deaktivuje mikroorganizmy a rozkladá chloraminy svetelnou energiou. To sa stane, iba keď je voda v UV komore  a ak voda nemá žiadny zákal. UV neposkytuje žiadnu oxidáciu.

Ozón a UV žiarenie sú nákladovo porovnateľné.

Ozón a UV technológie sú cenovo porovnateľné. Prevádzkové náklady jednotlivých systémov sa môžu líšiť v závislosti od  ceny elektriny. Avšak, minimálne nároky na údržbu a podstatne menšie použitie chemických prípravkov vytvára pre ozón značné výhody. Medzitým UV lampa musí  byť nahradená raz za 6 až 12 mesiacov a treba pripočítať aj náklady na údržbu týchto systémov.

Ozón UV lampa
ozón zabíja cryptosporidium parvum UV lampa inaktivuje cryptosporidium parvum
ozón zabíja mikroorganizmy UV lampa inaktivuje mikroorganizmy
ozón je silný a účinný oxidátor UV lampa nie je oxidátor
Ozón prechádza do bazéna na nízkej úrovni, aby ďalej oxidoval UV ovplyvňuje vodu iba pri prechode cez UV komoru
Ozón funguje dobre v zakalenej vode a je mikro-flokulant, ktorý pomáha  pri čistote vody Iba do čistej vody môže byť efektívne dávkované  UV žiarenie, zakalená  voda  absorbuje UV svetlo
Ozón oxiduje organické látky a anorganická látky, ktoré vytvárajú chloraminy, eliminuje ich výrobu UV rozkladá  chloraminy, ktoré boli predtým vytvorené
Ozone používa ORP (redox) pre meranie čistoty vody UV systémy využívajú UV meter, ktorý meria intenzitu UV dávky bez ohľadu na kvalitu vody
Ozón je veľmi pomalá reakcia s voľne dostupným chlórom(FAC) v bazéne, ktorá nebude mať vplyv na FAC úroveň,  ale iba kvôli ničeniu chloramínu UV žiarenie môže rozdeliť voľne dostupný chlór vo vode, zatiaľ čo sa rozkladá chlóramín
Bunky ozónu nevyžadujú výmenu, vyžadujú však každoročné pravidelné čistenie, ktoré neobsahuje žiadne nebezpečné látky Ortuťové výbojky sú nahradené po 3-12 mesiacoch, považované sú za nebezpečný odpad
Ozón ničí biofilm UV žiarenie nemá vplyv na biofilm
Ozón ničí humínové a fulvinové kyseliny UV žiarenie nemá vplyv na humínové a fulvinové kyseliny

 

Naše prezentácie